Czy kriolipoliza daje trwałe efekty?

Czy kriolipoliza daje trwałe efekty? Wiele kobiet ma trudności z pozbyciem się poporodowego tłuszczu z brzucha. Nawet po powrocie do sylwetki sprzed ciąży, w niektórych miejscach nadal będziesz zauważać nadmierny tłuszcz. Chociaż niektórzy wolą pić herbaty i wykonywać ćwiczenia, te metody są zbyt czasochłonne, aby uzyskać oczekiwany efekt. Dzięki zabiegowi modelującemu jakim jest kriolipoliza możesz odzyskać dawną figurę. Co ciekawe, zabiegowi pozbycia się niechcianej tkanki tłuszczowej mogą poddać się wszyscy niezadowoleni z wyglądu swojego ciała.

Czym jest kriolipoliza?

Kriolipoliza jest to metoda zamrażania tłuszczu. Dla kobiet, które urodziły, jest to niechirurgiczna alternatywa dla przywrócenia pierwotnego rozmiaru. W przeciwieństwie do liposukcji, nie daje natychmiastowych rezultatów. Komórki tłuszczowe, które obumierają podczas procesu zamrażania, są z czasem naturalnie usuwane.

Kriolipoliza działa poprzez usuwanie komórek tłuszczowych za pomocą technologii chłodzenia. Innymi słowy, zamraża komórki tłuszczowe które nie są w stanie wytrzymać ekstremalnie niskich temperatur. W rezultacie zmniejszą się i zamierają. Aby chronić skórę przed wychłodzeniem, między aplikatorem a urządzeniem umieszczonym jest specjalna podkładka, która zapewnia równomierne rozprowadzenie zimna. 

Twoje ciało naturalnie usuwa martwe komórki tłuszczowe po ich metabolizowaniu. Procedura polega na użyciu aplikatora do nakierowania na określone obszary ciała.Ten aplikator zapewnia kontrolowane chłodzenie konkretnych obszarów. Podczas zabiegu specjalistka będzie przesuwała aplikator po otaczającej skórze w danym obszarze ciała.

Zabieg nie powinien trwać dłużej niż godzinę i nie będzie potrzebne znieczulenie. Ponadto brzuch nie jest jedyną częścią ciała, która ma być poddana kriolipolizie, można skorzystać z tej procedury, aby usunąć nadmierną tkankę tłuszczową z dowolnej części ciała. Innowacyjny zabieg kriolipolizy podbródka pozwala w ciągu 1 zabiegu skutecznie przywrócić kontur owalu, usunąć drugi podbródek i uzyskać skuteczny efekt liftingu części twarzy.

Czy kriolipoliza daje trwałe efekty?

W większości przypadków ćwiczenia i zdrowa dieta nie wystarczają, jeśli masz uporczywy tłuszcz na brzuchu. Jesteś świeżo upieczoną mamą i zastanawiasz się, czy kriolipoliza byłaby dla Ciebie dobra? Nie masz dzieci lub już posiadasz duże dzieci i masz kompleksy z powodu nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, rozbijanie komórek tłuszczowych w niskiej temperaturze jest dla Ciebie najlepszym wyborem. Kriolipoliza to młoda metoda korygowania miejscowych złogów tłuszczu zarówno u kobiet i mężczyzn.

Jeśli chodzi o usuwanie tłuszczu, wcześniej liposukcja była najlepszą opcją. Osoby, które nie chciały iść pod nóż, musiały spędzić miesiące, a nawet lata próbując pozbyć się wałeczków. Jednak wraz z pojawieniem się kriolipolizy można bez obaw wybrać bezpieczniejszą metodę. Kriolipoliza to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej bez okresu rekonwalescencji i bez znieczulenia. Zimno działa tylko na tłuszcz, naczynia krwionośne, mięśnie, pozostają bezpieczne.

Po zabiegu masa tłuszczu spada, a pierwsze efekty są już po trzech zabiegach. Najbardziej widoczne rezultaty są zauważalne po 6-8 tygodniach, a rezultaty oczekiwane po około 8-12 tygodniach. Poddając się zabiegowi można stracić nawet do 40% tkanki tłuszczowej z danego obszaru ciała a osiągnięte efekty utrzymują się przez 6 miesięcy.  Wiele komórek tłuszczowych jest niszczonych w ciągu dnia, a następnie stopniowo i naturalnie usuwane przez układ limfatyczny. Komórki tłuszczowe poddane zabiegowi kriolipolizy znikną bezpowrotnie. Aby jednak utrzymać uzyskany efekt, zaleca się zbilansowaną dietę i ćwiczenia fizyczne.

Po jakim czasie widać efekty kriolipolizy?

Bezpośrednio po zabiegu sylwetka się nie zmieni, ponieważ organizm potrzebuje czasu na usunięcie zniszczonego tłuszczu. Struktury komórkowe mogą się powiększać lub zmniejszać w miarę przyrostu lub utraty wagi, ale ich całkowita liczba pozostaje taka sama. Kriolipoliza niszczy komórki tłuszczowe w tym obszarze i są one trwale usuwane. Dzięki redukcji całkowitej liczby komórek tłuszczowych, obszar poddany zabiegowi pozostaje bardziej wyrzeźbiony. Światowe statystyki pokazują, że wśród osób, które decydują się na usuwanie tkanki tłuszczowej przy pomocy zimna, 60% to kobiety, a 40% to mężczyźni. Ta metoda działa równie dobrze na wszystkich.

W jakich obszarach można przeprowadzić zabieg kriolipolizy? 

Kriolipolizę można przeprowadzić w różnych obszarach ciała. Specjalne manipulatory pozwalają na usuwanie tłuszczu z:

  • Podbródek.
  • Brzuch i boki.
  • Kark, ramiona.
  • Pośladki.
  • Plecy.

Oznacza to, że kriolipolizę teoretycznie można przeprowadzić na prawie wszystkich częściach ciała.

Zalety kriolipolizy

Dla większości osób, które zastanawiają się, czy kriolipoliza pozwoli pozbyć się tłuszczu z brzucha lub innego kłopotliwego obszaru, pojawia się również kwestia bezpieczeństwa. Jest to metoda nieinwazyjna, więc nie ma zagrożenia dla zdrowia.

Procedura ma wiele zalet:

  • Nie wymaga znieczulenia.
  • Nie uszkadza skóry i tkanek głębokich.
  • Nie ma okresu rekonwalescencji.

Jedną z korzyści jest to, że metoda prowadzi do śmierci komórek tłuszczowych. Dzięki temu jest bardzo skuteczna w korygowaniu konturów ciała, ponadto przyczynia się do odbudowy kolagenu. Efekty usuwania tkanki tłuszczowej widoczne są zazwyczaj w ciągu 8-12 tygodni po zabiegu.